Liturgiczna Służba Ołtarza parafii Tęgoborze

Strona zawiera aktualności z życia Liturgicznej Służby Ołtarza parafii Tęgoborze, wiadomości liturgiczne a także informacje o parafii.
Można tutaj znaleść wszystko o ministrantach, lektorach i ceremoniarzach z parafii Tęgoborze. Strona jest często aktualizowana, dzięki czemu mozna przeczytać nowość z LSO i parafii na stronie głównej
www.lso-tegoborze.y0.pl
Polecamy obszerne biografie świętych patronów
Liturgicznej Służby Ołtarza a także opracowane dokładnie stopnie ministranckie.
Dostepna jest galeria zdjęć ciągle udoskonalana i aktualizowana.
Strona jest głównie przeznaczona do zaprezentowania Liturgiczne Służby Ołtarza parafii Tęgoborze, ale można tu także przeczytać o parafii Tęgoborze. Znajdziesz historie parafii i zabytki.
Jeśli wybierasz się w podróż po Polsce zapraszamy do Tęgoborzy!!! Na naszej stronie znajdziesz informacje o godzinach mszy świętych i kościołach i kaplicach w parafii.
Są informacje o kapłanach pracujących w parafii, o stowarzyszeniach działających w miejscowości.
I oczywiście zamieściliśmy mnóstwo adresów do kontaktu.
Serdecznie zapraszamy!!!
Dozobaczenia na stronie :)

Podobne wpisy

» Liturgiczna Służba Ołtarza Parafii Św. Jana Chrzciciela

Liturgiczna Służba Ołtarza w naszej parafii działa od początku jej powstania. Naszym patronem jest święty Dominik Savio. Obecnymi opiekunami LSO są obecnie ks. Wojciech Langowski, a prezesem Damian Hoffman. Posługa liturgiczna Do obowiązków ministranta i lektora należy uczestnictwo w: jednej Mszy Świętej w Dniu Pańskim, dwóch Mszach Świętych w ciągu tygodnia, nabożeństwach zależnych od okresu liturgicznego (są to nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Różańcowe, Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, Roraty), piątkowych lub sobotnich zbiórkach w domu parafialnym, uroczystościach podczas świąt nakazanych, obchodach Triduum Paschalnego, procesji Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), adoracji Najświętszego Sakramentu, czuwaniu przy Grobie Pańskim w okresie Triduum Paschalnego, corocznej wizycie duszpasterskiej w okresie Świąt Bożego Narodzenia, dodatkowo w ślubach oraz pogrzebach. Służba Ołtarza angażuje się także w działania związane z przygotowaniem wystroju kościoła na okres Świąt Narodzenia Pańskiego oraz Zmartwychwstania Pańskiego. Niektórzy ministranci i lektorzy pielgrzymują rokrocznie na Kalwarię Wejherowską, a ci bardziej wytrwalsi oddają hołd Matce Bożej w pielgrzymce na Jasna Górę. Działalność pozaliturgiczna Ministranci i lektorzy po swojej gorliwej służbie potrzebują także odpoczynku. I tak co sobotę (dzięki uprzejmości dyrekcji XIV LO w Gdyni) zarówno starsi, jak i młodsi mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej (piłka nożna lub siatkówka). Dzięki wytrwałemu treningowi osiągaliśmy w turniejach sportowych duże sukcesy. Warto przypomnieć chociażby o pierwszych miejscach w Dekanalnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Księdza Dziekana w 2004 oraz 2005 roku. Przez kilka lat naszej gry w piłkę nożną zdobyliśmy w sumie aż 8 pucharów i 9 dyplomów, a także inne nagrody rzeczowe. Nasze umiejętności sportowe pozwala także poszerzać znajdujący się w salce ministranckiej stół do tenisa stołowego. W tejże salce znajdziemy także sprzęt do ćwiczeń siłowych (sztanga, hantle, ławka) oraz telewizor z odtwarzaczem wideo. W ferie zimowe, wakacje letnie i dni wolne Liturgiczna Służba Ołtarza integruje się podczas licznych wycieczek i wyjazdów. Dla osób chętnych do wstąpienia do LSO Ministrantem czy lektorem może zostać każdy. Jedynym wymaganiem jest, żeby kandydat był po Pierwszej Komunii Świętej. Nie ma właściwie specjalnych ograniczeń wiekowych. Zapraszamy więc wszystkie osoby chętne w wieku od 3 klasy szkoły podstawowej, którzy chcieliby wstąpić w szeregi ministrantów albo lektorów (tu wymagana jest umiejętność wyraźnego czytania) o kontakt z Ks. Zdzisławem Hirshem (ministranci) lub ks. Wojciechem Langowskim (lektorzy). Reklama na naszej stronie: Reklama

» Noclegi nad Jeziorem Rożnowskim, Tęgoborze

W naszym gospodarstwie do dyspozycji gości mamy 9 pokoi 2 i 3 osobowych (z możliwością dostawienia dodatkowego łóżka) (4 pokoje z łazienkami oraz TV) dla reszty pokoi 2 wspólne łazienki, kuchnie oraz hol z kominkiem i TV cyfrową. Wszystkie pomieszczenia znajdują się w oddzielnym budynku, co gwarantuje spokój oraz swobodę wypoczynku. Gospodarstwo położone jest nad samym jeziorem. Posiadamy własny pomost na jeziorze oraz sprzęt wodny taki jak: kajaki, motorówka łodzie wiosłowe umożliwiające wędkowanie i inne formy rekreacji wodnej. Możliwość korzystania z grilla i organizacji ogniska. Polecamy również wycieczki piesze i rowerowe po okolicy. Noclegi nad Jeziorem Rożnowskim, 15 km od Nowego Sącza Grażyna Pierzchała (018) 444 91 82 696 684 241 lukasz89@onet.eu Zapraszamy na stronę: www.pierzchala.turystyka.pl Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

» Maltańska Służba Medyczna - oddział Bochnia

Są ludzie, którzy niosą pomoc oraz ci, którzy ją odbierają, działanie z myślą o dobru drugiego człowieka, niesienie pomocy potrzebującym, satysfakcja, którą wolontariusze czerpią z pracy (samorealizacja na danym obszarze działalności),vrozwój zasad demokracji, nauka przyjmowania odpowiedzialności za

» Strona Parafii Pasjonistów w Łodzi

Rzymskokatolicka Parafia Matki Boskiej Bolesnej w Łodzi zaprasza na stronę internetową. Prowadzona jest ona przez Zgromadzenie Pasjonistów, którzy osiedlili się w Łodzi w 1956 roku. Parafia znajduje się na obszarze osiedla Teofilów. Posiada obszerny kościół, zbudowany na planie sześcioboku. W centrum znajduje się figura Chrystusa Ukrzyżowanego i Matki Boskiej Bolesnej. Zapraszamy do czytania artykułów, oglądania galerii zdjęć, komentowania tekstów. Można złożyć intencję modlitewną, która zostanie odczytana na Mszy Świętej. Zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież do udziału w życiu parafii. Kto z Was, młodych, nie myśli czasem o sensie swojego życia. O tym, czy jest ono ułożone według jakiegoś konkretnego planu, czy jest warte przeżycia. Co w życiu jest ważne? Czy przyjemność, która potem przekształca się w pustkę, czy pielęgnowanie własnego ja, które tworzy wokół siebie skorupę obojętności, czy może poświęcenie, oddanie drugiemu człowiekowi, prowadzące do przekraczania własnych słabości. Na te pytania poszukaj odpowiedzi na stronie internetowej Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Łodzi. Chrystus, który przed wiekami umarł za Ciebie na krzyżu, czeka na Twój pierwszy krok. zaufaj mu.

» Kronika Parafii p.w. N.M.P Królowej Polski wMyślachowicach

Kronika Parafii p.w. N.M.P Królowej Polskirnw Myślachowicach Monika Wentrys, Lidia Majerska, Tomasz Wentrys

» Hotel Litwiński, Tęgoborze, hotele w Tęgoborzu, w Tęgoborzy, Nowy Sącz, w Nowym Sączu

Doskonały hotel dla firm. Dobra obsługa, smaczne jedzenie, ekonomiczny nocleg to nasza zaleta. Z hotelu tylko 15km do Nowego Sącza.