O katalogu

Właścicielem katalogu stron katalog.region.com.pl jest firma ABIX.

TROCHĘ HISTORII

Katalog stron katalog.region.com.pl istnieje od kwietnia 2005 roku, powstał jako jeden z pierwszych katalogów opartych na skrypcie QLWEB. Katalog szybko zyskał dużą popularność co przełożyło się na sporą ilość wpisów. Niestety duża popularność katalogu w połączeniu z brakiem jego moderacji została wykorzystana przez spamerów, katalog powoli stawał się śmietnikiem, postanowiliśmy to zmienić i wprowadzić moderację katalogu. Moderacja pozwoliła nam oczyścić katalog i odrzucać spamerskie wpisy. Od czerwca 2007 roku katalog działa na nowym silniku. Wprowadzony został limit znaków oraz jeszcze bardziej rygorystyczna moderacja. Celem było uzyskanie dłuższych i bardziej wartościowych opisów. Kolejna modyfikacja katalogu to wiosna 2011, o czym więcej można przeczytać poniżej.

Wraz z początkiem maja 2011 ruszyła nowa, odmieniona wersja naszego katalogu stron. Internet się zmienia, rosną też wymagania Internautów, wymuszając na właścicielach i twórcach serwisów internetowych systematyczną pracę nad rozwojem swoich produktów. Dlatego też staramy się co pewien czas odświeżać nasz katalog poprzez modyfikację pewnych elementów serwisu czy też dodawanie nowych funkcjonalności a rezygnację z tych, które stały się nieużyteczne.

Najważniejsze zmiany w nowej wersji katalogu

Kluczowe modyfikacje jakie przeprowadziliśmy w naszym katalogu stron wiosną tego roku to zmiana layoutu strony oraz kolejne czyszczenie bazy danych.

W kwestii layoutu strony kierowaliśmy się czytelnością oraz intuicyjnością w korzystaniu z katalogu. Zdajemy sobie sprawę że ocena wyglądu strony zależy od gustu i każdy ma swoje własne preferencje, więc nie można wszystkich zadowolić. Mamy nadzieję że nowy design spodoba się Użytkownikom, z chęcią poznamy Wasze opinie i sugestie.

Czyszczenie bazy katalogu jest konieczne, ponieważ zależy nam na jakości wpisów. Niestety to zadanie szalenie trudne, z racji dużej liczby wpisów. Przed czyszczeniem baza zawierała prawie 27000 wpisów oraz ponad 9000 podkategorii. Przy tak dużym zbiorze danych konieczne było zastosowanie automatyzacji, niestety ma to swoje minusy, nie obyło się bez błędów i pomyłek. Przy usuwaniu zduplikowanych czy niepoprawnych podkategorii oraz wpisów, omyłkowo usuniętych zostało też trochę wartościowych i poprawnych wpisów, za co chcielibyśmy ich autorów przeprosić. Najważniejszą zmianą w bazie naszego katalogu jest jednak rezygnacja z kategorii erotyka, usunęliśmy tą kategorię, wraz ze wszystkimi podkategoriami oraz wpisami. Od tej chwili wprowadzamy całkowity zakaz publikowania treści o charakterze erotycznym. Doszliśmy do wniosku, że łączenie treści dla dorosłych z normalnymi wpisami w jednym serwisie jest złym pomysłem, stąd nasza decyzja.

Nowa wersja naszego katalogu to także parę innych modyfikacji, o czym napiszmy niebawem. Zapraszamy do korzystania z katalogu.

PROMOCJA KATALOGU

Po zaakceptowaniu wpisu przez moderatora, prosimy o zamieszczanie linka lub buttona naszego katalogu na swojej stronie.

Kod linka: Katalog stron

Kod buttona: katalog region