Urlop za granicą

» Wycieczki do Wilna

Witaj. Jesteś Pasjonatem wycieczek ? Spędzasz czas z rodziną ? Jeśli tak to dobrze trafiłeś ! Oferujemy wycieczki do Wilna, Rygi, Tallin, Helsinek, St. Petersburg. Z nami zaplanujesz każde wczasy rodzinne o każdej porze roku. Oferujemy między innymi wyjazd z Twojego miasta i powrót po 7dniach. Wycieczka do Wilna jest atrakcja cenowo i spędzony tam czas będziesz długo pamiętał. Na naszej stronie internetowej oferujemy wyjazdy też do innych pięknych miast Europejskich. Odwidź naszą stronę i dowiedz się o wiele więcej. Pozdrawiamy i z góry życzymy udanych wczasów.

» Riwiera Olimpijska

Południe Europy to doskonałe miejsce na spędzenie wakacji. Słoneczne pogoda, piękne krajobrazy, wspaniała roślinność i ciepłe morza. To wszystko sprawia, że ten region cieszy się tak ogromną popularnością wśród turystów. Największą sławą cieszy się Lazurowe Wybrzeże czyli Riwiera Francuska, nieco mniej popularna jest Riwiera Włoska, swoją riwierą posiadają również Grecy. Riwiera Olimpijska to wybrzeże Morza Egejskiego we wschodniej części Macedonii i jedno z najcudowniejszym miejsc na spędzenie wakacji. Bliskość Olimpu czyni ten region wyjątkowym, połączenie mistycznej góry z pięknymi plażami nadaje niepowtarzalnego uroku Riwierze Olimpijskiej. Najczęściej wybierane przez turystów miejscowości na Riwierze Olimpijskiej to Leptokaria, Litochoro oraz Paralia. Wypoczynek na plażach i kąpiele w ciepłym morzu można tutaj przeplatać z górskimi wędrówkami masywem Olimpu. Saloniki W pobliżu Riwiery Olimpijskiej znajduje się drugie co do wielkości miasto Grecji – Saloniki. Miasto warte jest odwiedzenia, założone przez Macedończyków ponad 2000 lat temu, są tam zabytki z początku naszej ery. Najsłynniejszym z nich jest Biała Wieża, inne bardzo znane zabytki Salonik to bazylika Świętego Dimitriusza, Rotunda i Łuk Galeriusza. Inne atrakcje Grecji Wśród atrakcji turystycznych Grecji nie sposób nie wspomnieć o jej stolicy – Atenach, ze słynnym Akropolem. Grecja to również około 3000 wysp. Najbardziej znane wśród nich to Kreta i Rodos. Kreta to największa grecka wyspa, powierzchnia ponad 8 tys. km2, zamieszkała przez około 600 tys. mieszkańców.

» Przewodnik turystyczny

Korsyka to wyspa na Morzu Śródziemnym należąca do Francji. Jest trzecią co do wielkości wyspą tego akwenu. Główną atrakcją Korsyki jest fenomenalny krajobraz, jest bardzo górzysta wyspa, wysokie góry w połączeniu z morzem tworzą cudowny, rajski widok. Tylko tutaj mamy niepowtarzalną okazję leżąc na plaży podziwiać ośnieżone szczyty gór. Korsyka podzielona jest na dwa odrębne departamenty: Corse-du-Sud (Południowa Korsyka) i Haute-Corse (Północna Korsyka). Główne miasta to: Bastia, Calvi, Corte, Saint Florent, Ajaccio, Bonifacio, Propriano, Porto Vecchio. Miłośnikom górskich wędrówek Korsyka kojarzy się głównie ze słynnym szlakiem GR20. Ten niezwykle trudny i długi szlak wynosi ponad 200 kilometrów i znajduje się w południowo-wschodniej części wyspy. Trasa dzieli się na 15 etapów, na jej pokonanie potrzeba około dwóch tygodni. Korsykę zamieszkuje około 260 tys. obywateli, powierzchnia wyspy to ponad 8,5 tys km kwadratowych. Na wyspę najlepiej przyjechać w maju, kiedy nie ma jeszcze zbyt wielu turystów, temperatura powietrze przekracza już wtedy 20 stopni. Francuzi nazywają wyspę: Wyspa Piękna. Warto odnotować, że Korsykanie bardzo dbają o swoją odrębność, posiadają nawet swój własny język korsykański.

» Francja

Jednym z najatrakcyjniejszych turystycznie krajów w Europie z pewnością jest Francja. Turystów przyciąga szczególnie magiczny i romantyczny Paryż oraz niezwykle popularne i piękne Lazurowe Wybrzeże. Ponadto we Francji koniecznie należy zobaczyć zamki nad Loarą i odpocząć na przepięknej, słonecznej wyspie Korsyce. Miłośnicy narciarstwa obowiązkowo powinni pojechać w Alpy - największe góry w Europie. Krótka charakterystyka państwa Ustrój polityczny Francji to republika, kraj zamieszkuje ponad 64 miliony obywateli, państwo zajmuje powierzchnię ponad 675 tysięcy km2, w skład państwa należą również zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja graniczy z Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Szwajcarią, Włochami, Monako, Andorą i Hiszpanią. Stolicą jest Paryż, jedno z 10 największych miast w Europie - liczące 11 milionów mieszkańców (cała aglomeracja miejska). Administracyjnie kraj dzieli się na 22 regiony, 96 departamentów oraz około 36 tysięcy gmin. Największe miasta: Paryż, Marsylia, Lyon, Tuluza, Bordeaux, Strasburg, Lille, Nicea.

» Sylwester w Paryżu

Chyba nie ma piękniejszego miejsca na spędzenie sylwestrowej nocy niż Paryż. Najbardziej romantyczne miasto na świecie corocznie przyciąga w tą noc tysiące turystów z całego świata, którzy bawią się do samego rana na Polach Elizejskich. Będą w Paryżu koniecznie trzeba zobaczyć: * wieżę Eiffla - dzieło inżyniera Gustawa Eiffla, konstrukcja złożona z 15 tysięcy metalowych segmentów, symbol Paryża, wzniesiona w 1889 roku przy okazji Wystawy Światowej (wysokość 320 m) * Luwr * Wersal * Łuk Triumfalny * a także wiele innych atrakcji Nie można również pominąć romantycznego rejsu po Sekwanie. Niewątpliwie Sylwester w Paryżu to niezapomniane przeżycie i wspomnienia na całe życie. Paryż to stolica i największe miasto Francji, położony w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną. Miasto należy do 10 największych miast w Europie. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne. W granicach administracyjnych Paryża zamieszkuje ponad 2 miliony osób, a w całym zespole miejskim ponad 11 milionów. Paryż stanowi tym samym największą aglomerację miejską Unii Europejskiej.