Ruda śląska

» Fotograf- sumiennie, dobrze i tanio! Śląsk i okolice

Można dobrze i tanio. Taka jest nasza myśl przewodnia - zdjęcia robimy TYLKO osobiście, z najwyższą starannością, dobrymi stałkami + 3 lustrzanki - w tym legendarnym S5Pro. Sprawdźcie: www.fotki-slubne.eu ..i skorzystajcie z naszych usług Dwie uznane na rynku ślubnym firmy postanowiły dla Waszej wygody zaoferować wspólną ofertę. Już za 2800 zł oferujemy Państwu profesjonalną i kompleksową obsługę od błogosławieństwa do oczepin włącznie, dojazd do 100 km od Katowic GRATIS. Fotoksiążka bądź tradycyjny album w cenie! Zapraszamy na naszą stronę : www.fotki-slubne.eu Znajdziecie tam Państwo szczegółowy cennik oraz galerię. Zapraszamy do kontaktu - są jeszcze pojedyncze wolne terminy. Pozdrawiam Edyta www.fotki-slubne.eu

» Filmowanie

Firma P.W.KADR oferuje usługi na terenie Zabrza oraz miast ościennych. Głównym profilem działalności jest filmowanie i fotografia okolicznościowa. Specjalizujemy się w wykonywaniu zdjęć studyjnych o charakterze retro. Posiadamy 2 duże atelier o oryginalnej scenografii, bogaty wybór teł oraz rekwizytów. Wykonujemy zdjęcia w plenerze oraz reportaże. Kontakt: tel. 032 777 12 71, 886 204 210. e-mail: kadr-zabrze@home.pl.

» Parafia p.w. Matki Bożej Różańcowej w Halembie

Jak dotąd nie natrafiono na jakiekolwiek dokumenty, które świadczyłyby o dysputach i rozważaniach nad wyborem patrona halembskiego kościoła. Najprawdopodobniej już przed podjęciem decyzji o budowie większość przyszłych parafian była przekonana o tym, że najlepszą opiekunką halembskiej świątyni będzie Matka Boska Różańcowa, a ideę tę popierali liczni czciciele Różańca świętego Przy wyborze miejsca pod budowę kościoła pomocy udzielił właściciel obszarów dworskich w Halembie, hr. Hugo Henckel von Donnersmarck, który 30 sierpnia 1886 roku zobowiązał się do przekazania na cele kościelne parceli położonej w ówczesnym centrum osady, w miejscu gdzie droga lokalna ( dzisiaj już nie istniejąca), prowadząca z Kochłowic do Halemby, łączyła się z główną drogą przebiegającą przez Halembę ( obecnie ulica 1 Maja ). Wkrótce budowniczy F. Muller z Karłuszowca opracował projekt techniczny świątyni., który zaakceptowała rada parafialna w Kochłowicach. Zaczęły się teraz mozolne i kilkuletnie starania m.in. proboszcza kochłowickiego ks. Józefa Matysioka, a także patrona i gminy halembskiej o uzyskanie zgody na budowę, którą przy poparciu biskupa wrocławskiego Georga Koppa uzyskano od władz administracyjnych w Opolu w dniu 16 maja 1889 roku, jednak bez zagwarantowania jakiejkolwiek pomocy finansowej ze strony państwa. W tej sytuacji wierni z pomocą proboszcza kochłowickiego założyli Fundację, a sami mieszkańcy Halemby z wielkim zapałem przystąpili do prac przy budowie kościoła. Dzięki czemu już 23 czerwca 1889 roku został poświęcony kamień węgielny. Natomiast w 1890 roku trwały już prace wewnątrz świątyni, do września wykonano większość robót, w tym tynki i posadzki, a w prezbiterium ustawiono ołtarz główny wraz z pięknym obrazem uosabiającym Matkę Boską Królową Różańca Świętego. Uroczystość poświęcenia nowo zbudowanego kościoła odbyła się w poniedziałek 29 września 1890 roku.

» Nieruchomości Gabriel

Nasze biuro świadczy specjalistyczne usługi w zakresie kupna, sprzedaży i wynajmu mieszkań, domów, działek i lokali użytkowych. Zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę realizowanych transakcji.

» Moje Miasto Ruda Śląska

Strona domowa. Prywatna galeria fotografii dzielnic miasta Ruda Śląska, historie dzielnic, miasto Ruda Śląska dawniej i dziś.