Religia

» Znicze gipsowe na groby

Znicze gipsowe stawia się zmarłym na miejsce spoczynku. Światełko ze znicza gipsowego jest wyrazem naszej pamięci i modlitwy. Stawiamy i palimy je w dzień zwykły jak również na święta. Znicze gipsowe mają różną formę i kształty. Są bardzo ozdobne jak i tradycyjne. Coraz częściej kupujemy je w na stronach internetowych, dlatego też serdecznie zapraszamy na naszą stronę hurtowni zniczy gipsowych znicze-bis.pl Nasz duży asortyment nie tylko zniczy gipsowych pozwoli na zakup pojedynczy jak i hurtowy.Wysyłamy pod wskazany adres dzięki czemu nie trzeba chodzić, szukać i dźwigać. Maleńkie światełka, znicze gipsowe, kolorowe kwiaty to symbole naszej pamięci. Znicze-bis.pl zapraszamy.

» Forum PUSTYNIA MIAST W CHOJNICACH

Forum Wspólnoty Pustynia Miast z Chojnic, Odwaga Moc Ducha Radość, Jezus,Pustynia Miast jest ruchem młodzieży katolickiej, która odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego pragnie włączyć się w dzieło Nowej Ewangelizacji. Ruch ewangelizacyjny powstał w 1994 r. Założyli go księża salezjanie. Na szczeblu lokalnym tworzą go wspólnoty, którymi kieruje Rada Animatorów z ks. opiekunem. Każda wspólnota działa przy swojej parafii, uczestniczy w spotkaniach formacyjnych i bierze udział w ogólnopolskich Dniach Pustyni Miast. W ciągu roku są również wakacyjne rekolekcje, tzw. akcje PM. Trwają kilkanaście dni i odbywają się w różnych miejscowościach. Organizowane są wtedy różnorodne spotkania z mieszkańcami, odwiedza się więźniów, chorych. Cel ruchu: - formacyjny; osobista praca nad sobą - ewangelizacyjny; głoszenie Dobrej Nowiny Struktury organizacyjne: - każda wspólnota działa przy swojej parafii - opiekunem duchowym jest kapłan pracujący aktualnie w parafii - wspólnota lokalna (max 30 osób) uczestniczy w cotygodniowych spotkaniach formacyjnych, prowadzonych przez animatorów grupowych - każda wspólnota bierze udział w kwartalnym Ogólnopolskim Dniu Wspólnoty Pustyni Miast - całoroczna praca formacyjno-ewangelizacyjna służy przygotowaniu wakacyjnej akcji Pustyni Miast i założeniu nowych wspólnot w ciągu pracy rocznej wspólnota lokalna realizuje tzw. zadania ewangelizacyjne, poprzez które prowadzi zorganizowaną działalność ewangelizacyjną - Pustynią Miast jako wspólnotą lokalną kieruje Rada Animatorów wraz z opiekunem duchowym - Pustynia Miast jako Ruch Ewangelizacyjny na szczeblu centralnym działa przy Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym Duszpasterstwa Młodzieży Inspektorii św. Wojciecha z siedzibą w Pile. Za całość działań odpowiedzialny jest moderator ruchu. Trzy podstawowe wymiary formacji w naszym ruchu: ODWAGA świadczenia o Jezusie Chrystusie. Osoba należąca do Pustyni Miast: - w każdej chwili i w każdej sytuacji nie boi się zaświadczyć miłości i wierze w Jezusa Chrystusa - wyzbywa się strachu przed ludźmi najbardziej oddalonymi od Boga, szczególną uwagę zwraca na osoby zbuntowane, najbardziej potrzebujące i zaniedbane duchowo - daje publicznie świadectwo poprzez bycie we wspólnocie oraz życie osobiste RADOŚĆ z głoszenia Dobrej Nowiny. Osoba należąca do Pustyni Miast: - odznacza się autentyczną radością życia chrześcijańskiego - kieruje się pogodą ducha i optymizmem - jest zawsze radosna w myśl powiedzenia Ks. Bosko "szatan boi się ludzi radosnych" MOC DUCHA w działaniu. Osoba należąca do Pustyni Miast: - czerpie moc Ducha z sakramentów świętych i osobistej modlitwy - ciągle otwiera się na nowe dary i charyzmaty Ducha Św. - ma świadomość swojej ludzkiej bezużyteczności, dlatego systematycznie pracuje nad sobą w dziedzinie pokory.

» Liturgiczna Służba Ołtarza parafii Tęgoborze

Strona zawiera aktualności z życia Liturgicznej Służby Ołtarza parafii Tęgoborze, wiadomości liturgiczne a także informacje o parafii. Można tutaj znaleść wszystko o ministrantach, lektorach i ceremoniarzach z parafii Tęgoborze. Strona jest często aktualizowana, dzięki czemu mozna przeczytać nowość z LSO i parafii na stronie głównej www.lso-tegoborze.y0.pl Polecamy obszerne biografie świętych patronów Liturgicznej Służby Ołtarza a także opracowane dokładnie stopnie ministranckie. Dostepna jest galeria zdjęć ciągle udoskonalana i aktualizowana. Strona jest głównie przeznaczona do zaprezentowania Liturgiczne Służby Ołtarza parafii Tęgoborze, ale można tu także przeczytać o parafii Tęgoborze. Znajdziesz historie parafii i zabytki. Jeśli wybierasz się w podróż po Polsce zapraszamy do Tęgoborzy!!! Na naszej stronie znajdziesz informacje o godzinach mszy świętych i kościołach i kaplicach w parafii. Są informacje o kapłanach pracujących w parafii, o stowarzyszeniach działających w miejscowości. I oczywiście zamieściliśmy mnóstwo adresów do kontaktu. Serdecznie zapraszamy!!! Dozobaczenia na stronie :)

» Ksiądz Jan Jakub Twardowski

Strona ta poświęcona jest pamięci Niezwykłej Osoby obdarzonej ogromem ciepła i uczuć. Twórczość księdza cechuje subtelny dydaktyzm. Oddając hołd J. Twardowskiemu winniśmy nieść w świat te wartości, na które wskazuje ksiądz - poeta w swojej twórczości. Strona przeznaczona jest dla miłośników Jego twó

» Vassula Ryden Objawienia

Strona o Słowie Bozym - tematy : Objawienia Duch Święty Eucharystia Jedność Chrześcijan Najświętsza Trójca Biblia Różaniec Post Spowiedź Papież Adoracja Nabożeństwa Orędzia Matki Bożej.

» BOŻE NARODZENIE - Różańcowa Karta - GWIAZDKA - RÓŻANIEC - prezenty na Boze Narodzenie

Boże Narodzenie i Różaniec - Najpiękniejszy prezent dla bliskiej ci osoby!BOŻE NARODZENIE - Różańcowa Karta - GWIAZDKA - RÓŻANIEC XXI wieku to najpiękniejszy prezent na BOZE NARODZENIE

» Parafia sw. Piotra i sw. Pawla w Brzozowicach Kamieniu

Witryna internetowa Rzymskokatolickiej parafii ss Piotra i Pawla w Brzozowicach Kamieniu. Informacje o bp Nankerze, grupach parafialnych Zapraszamy...

» Sklep Bon, dzogczen, garuda, buddyzm

Starożytna tybetańska tradycja Jungdrung Bon - sklep internetowy:rnliteratura buddyjska, dewocjonalia, tanki, flagi modlitewne, male, posążki.

» Benedykt XVI

Papież Benedykt XVI - pielgrzymka do Polski. Zobacz najświeższe informacje na temat Benedykt XVI i pielgrzymka do Polski.

» Fotoencyklopedia Nasze kościoły - Biaіorus.

Fotoencyklopedia Nasze kościoły - Biaіorus. Powodlie Jozafata Żyskara «Nasze kościoły», Warszawa-Petersburg, 1912—1914r

» Encyklopedia Zjawisk XXIw OKIEM

Największa encyklopedia katolickiego spojrzenia na współczesne zjawiska. ABORCJA, życie wieczne, EUTANAZJA, religia, HOMEOPATIA, magia, HOROSKOPY, liberalizm, SEKTY i setki innych

» Oaza Archidiecezji Krakowskiej

Służba Liturgiczna i Ruch Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej.rnSerdecznie witamy w naszym portalu Oazy Krakowskiej, zapraszamy...

» Wspólnota monastyczna od Betlejem

Monastyr od Betlejem, od Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i od świętego Brunona - siostry pustelniczki (Betlejemitki)

» Jan Paweł II

Jan Paweł II, Karol Wojtyła. Życie papieża, dzieciństwo, kapłaństwo, pontyfikat, choroba i śmierć, beatyfikacja.

» Klasztor Cystersów w Sulejowie - Podklasztorzu

Sulejów, klasztor i kościół Cystersów p.w. Naj¶więtszej Marii Panny i Tomasza Kantuaryjskiego. Romańsko - gotycki zespół obronny dawnego opactwa, ufundowanego w 1176r. przez Kazimierza II Sprawiedliwego.

» OAZA I SCHOLA PARAFIA MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI TORUŃ RUBINKOWO

Strona Ruchu Światło-Życie (oaza), parafia Matki Bożej Królowej Polski - Toruń Rubinkowo - schola, pieśni i piosenki, nuty i midi.