Poezja

» Bright Shadow

Strona o mnie o moich wierszach. Trochę moich rysunków, mała galeria. Ponieważ świat jest piękny, a życie tak wspaniałe to i ja chcę podzielić się tym co najcenniejsze, wierszami. Piszę bo to odzwierciedla moje ukryte marzenia, sny, myśli. Czasem ulegam chwili i piszę przelewając myśli na papier. Nie jest to łatwe. Jednakże poezja to coś więcej niż zwykłe pisanie, poezja daje szersze spojrzenie na świat pozwala wzbogacić go o nowe, jeszcze nie wymyślone przez nikogo doznania i określenia. Nowe słowa, neologizmy, nowe niezwykłe wydarzenia. To poezja uruchamia mechanizm tworzenia czegoś co w zwykłam szarym świecie nie ma prawa istnieć, to poezja pokazuje nowe okno na świat i to poezja budzi w nas tę cząstkę duszy, która jest cały czas gdzieś tłumiona i ukryta. Serdecznie zapraszam w świat liryków, które tworzą moja przestrzeń, świat wierszy, które obnażają mnie można by powiedzieć. Zapraszam serdecznie każdego, lecz nie wymagam pochwał, nie oczekuję aplauzu w słowach, czekam tylko na nowe spojrzenie na to co dla mnie jest już codziennością. Pomimo, że mało piszę aktualnie, staram się w miarę możliwości uzupełniać zbiór wierszy. Zapraszam i proszę o cierpliwość, strona niedługo zmieni zupełnie swój wizerunek lecz wystrój wnętrza zawsze pozostanie taki sam. Autor

» Myśli-Niespokojne

Skarbnica myśli najczęściej niespokojnych - strona domowa.Istnieje w sieci od 2005 roku i od tego czasu ma się bardzo dobrze. Ostatnio została zmieniona szata graficzna. Znajdziesz tutaj całkiem spory zbiór wierszy znanych poetów oraz moją własną twórczość, a ponadto sentencje, fragmenty książek, Pamiętnik refleksyjny i ciekawe linki. Strona jest często aktualizowana i cały czas się rozwija. Zapraszam bardzo serdecznie do komentowania i czytania. Chętnie wymieniam się linkami. Zapraszam również na www.pa-ge.pl pa-ge.pl - internetowe, przyjazne zbiorowisko wierszokletów. Witam w mojej skarbnicy myśli najczęściej niespokojnych, albo w galerii ekshibicjonizmu, jak kto woli... Znajdziesz tutaj wszystko, co widać obok w menu - trochę mądrych cytatów, kilka chwil z mojego życia w pamiętniku oraz najważniejsze - wiersze - moja amatorska twórczość i plejada ulubionych poetów na każdą chwilę, porę roku, na każdy smutek, na wszystko! Podobno niewielu czyta poezję, a jeszcze mniej ją rozumie. Podobno żeby ją zrozumieć trzeba czytać, czytać, czytać i jeszcze raz czytać do upadłego, ale trzeba też żyć i częściej patrzeć na świat sercem, marzyć. Mam nadzieje, że znajdziesz tutaj coś dla siebie, może będziesz tutaj wracać z przyjemnością, a może coś z tej strony wpłynie na Twoje życie. Tak czy inaczej zapraszam do czytania i komentowania!

» Poezja Miłosna

Lubisz czytać wiersze i wierszyki? Jesteś wrażliwym człowiekiem? Zapraszam na moją stronę. Znajdziesz tu poezję miłosną i refleksyjną. Odliczam dni – nie wiele ich zostało Godzina za godziną – drży moje ciało. Aż nadszedł ten dzień ... Niczym baśni wyśnioną Za chwile staniemy się mężem i żoną. Wciąż zapatrzeni w siebie Jak przed trzema laty Tyle życia przed nami Bez miłości utraty. Zakładasz mi pierścień Lecz nie byle jaki Składasz mi przysięgę I przecierasz szlaki. Tą droga razem podążamy W noc piękną miłość utulimy ... Ledwo go poznałam, a on odchodzi Czyżby różnica charakteru? Czy wiek go uwodzi? Swe umiejętności i spryt chciałam mu pokazać Delikatność i temperament – nie będę przepraszać! On taki kruchy, zagubiony w rzeczywistości ... Nie pozwolił się wyrwać, wciąż trwa w tej nicości. Nie wiele wiedział o rzeczach prawdziwych Pragnęłam by poznał ludzi dobrych, uczciwych. Lecz widzę, że ma pomoc i trud na daremnie To co chciałam by dobre, złem godzi we mnie! I odszedł ... bez słowa tłumaczenia ...

» Współczesna Poezja Polska

Poezja jest to tworzenie pięknych zdań - T. Peiper. Wiersze, sylwetki poetów, materiały z grupy dyskusyjnej pl.hum.poezja i - mamy nadzieję - piękne zdania znajdziesz na stronach Współczesnej Poezji Polskiej. Zapraszamy!

» Adam Mickiewicz: Życie i Twórczość

Strona poświęcona życiu i twórczości naszego wielkiego romantyka Adama Mickiewicza. Znajduje się tu jego życiorys i najważniejsze utwory.

» Dezyderata

Dezyderata, utwór zawierący wskazówki jak żyć, tekst o szczęściu, ludzkiej dobroci i pięknie świata. Autor: Max Ehrmann, 1927 rok.