Literatura

» Wielki Buk - W poszukiwaniu idealnej opowieści

Zapewne niejeden spośród nas cieszy się gdy może od czasu do czasu poleżeć w wygodnym tapczanie, zrelaksować się a na koniec zagubić się w przyjemnej książce... Interesująca historia, która potrafi nas oderwać od rzeczywistości na cały wieczór, jest taką rzeczą, jaka kusi każdego wielbiciela literatury. Jeśli ty także okazujesz się tego rodzaju bibliofilem, to zajdź na portal www.wielkibuk.com. Recenzje literackie, komentarze literackie a nawet analiza literacka... Podsumowując jest tam każda rzecz, którą musi mieć wysokiego standardu blog literacki. Pyszny słowo-styl, w jakim tworzone będą opisy na takim blogu na pewno utrzymają Cię tutaj na długi czas.

» Witold Gombrowicz

WITOLD GOMBROWICZ, pisarz polski (jak nostalgicznie siebie nazywał) przyszedł na świąt 4 sierpnia 1904 roku w Małoszycach koło Ostrowca Świętokrzyskiego (województwo świętokrzyskie) w zamożnej ziemiańskiej rodzinie. Witold Marian Gombrowicz, najmłodszy wśród czwórki dzieci Jana i Marceli Antoniny (z Kotkowskich) Gombrowiczów. To była dobra polska szlachecka rodzina, w której kultywowano wartości patriotyczne: dziadek Witolda- Onufry Gombrowicz był bogatym obywatelem Kowieńskiej Guberni (jak to kazał wyryć sobie na nagrobku), jednak nie omieszkał czynnie poprzeć zrywu Powstania Styczniowego, po którego upadku, doznał szykan i kłopotów ze strony carskich zarządców polskiej Litwy, ba groziło mu nawet zesłanie - chyba cudem zdołał się przed nim uchronić, jednak jego litewskie latyfundia- Lenogiry, Mingayłów i Wysoki Dwór zostały skonfiskowane przez carat, on zaś z rodziną musiał uciekać w ówczesne Sandomierskie. Następnie, jego syn Jan, ojciec Witolda powiększył rodzinny majątek o wieś Małoszyce, położoną 20 kilometrów na zachód, bezpośrednie okolice Ostrowca Świętokrzyskiego. Rodzinne groby Gombrowiczów znajdują się na przykościelnym cmentarzu w Przybysławicach, w dość opłakanym niestety stanie. W Małoszycach, w okazałym ziemiańskim dworku gospodarował syn Onufrego- Jan- ojciec Witolda, a że był zdolnym i pracowitym człowiekiem, szybko pomnożył majątek i łatwo zorientował się, że w dobie przemysłowego kapitalizmu trzeba inwestować nie tylko w ziemię i z ziemianina zmienił się w bogatego przemysłowca, prezesa centrali złomu na całą Polskę (w pobliskim Ostrowcu Świętokrzyskim w owych czasach dobrze rozwijał się przemysł hutniczy i złom był na wagę złota) właściciela kilku fabryczek, w tym nabytej specjalnie na zabezpieczenie przyszłości Witolda- fabryki tektury w nieodległej wsi Doły Biskupie- nazwanej Witulin, na cześć najmłodszego syna.

» fantastyka

Książki ze świata i okolic, Twoje książki fantastyczne w sieci, wydawca książek o tematyce fantastyki, sci-fi oraz innych, sklep internetowy zaprasza - najniższe ceny, bogaty asortyment

» Polska Piastów księgarnia

Twoje książki fantastyczne w sieci, wydawca książek o tematyce fantastyki, sci-fi oraz innych, sklep internetowy zaprasza - najniższe ceny, bogaty asortyment

»  Polska Jagiellonów

"Polska Jagiellonów" kreśli historię powstania Rzeczypospolitej wielonarodowej, a w równym stopniu kształtowanie się nowych form życia państwowego i rozwój kultury. Esej ten zabarwia , wyrastającej z dwóch odrębnych organizmów państwowych, dwóch narodów. Ukazuje dzieje rodu królewskiego

» Bóg urojony

Bardzo długo oczekiwana nowa książka Dawkinsa, jednego z najbardziej charyzmatycznych i opiniotwórczych współczesnych naukowców. Sławę przyniosły mu takie pozycje jak "Rzeka genów", "Rozplatanie tęczy" czy "Samolubny gen".

» Współczesna Poezja Polska

Poezja jest to tworzenie pięknych zdań - T. Peiper. Wiersze, sylwetki poetów, materiały z grupy dyskusyjnej pl.hum.poezja i - mamy nadzieję - piękne zdania znajdziesz na stronach Współczesnej Poezji Polskiej. Zapraszamy!

» Red Horse - książki kryminał, sensacja, literatura dla kobiet

Wydawnictwo Red Horse - sensacja, kryminał, horror, literatura dla kobiet, literatura współczesna, wojenna, publicystyka, fantastyka

» Wydawnictwo Solaris

miesięcznik "SFinks"., wydawnictwo, festiwal, która (pod różnymi mianami)) działa od 1991 roku. Całość przedsięwzięcia powstawała w kilku etapach: księgarnia wysyłkowa, księgarnia internetowa, jako klon księgarni "Solaris", fundacja,Wydawnictwo Solaris powstało w 2000 roku

» Adam Mickiewicz: Życie i Twórczość

Strona poświęcona życiu i twórczości naszego wielkiego romantyka Adama Mickiewicza. Znajduje się tu jego życiorys i najważniejsze utwory.

» PISZEMY.PL - Portal literacki.

Piszesz tylko do szuflady? Chcesz to zmienić? Portal literacki PISZEMY.PL zaprasza na swoje łamy. Zapraszamy również czytelników oraz tych, którzy lubią się realizować jako krytycy.

» Pan Tadeusz - opracowanie, analiza, streszczenie

Opracowanie utworu Pan Tadeusz Adama Mickiewicza. Zawiera streszczenie, analize, charakterystyki bohaterow oraz pelna tresc utworurn

» Wiktor Suworow

Wiktor Suworow - pisarz doskonały. Książki Wiktor Suworow. Biografia. Czy Twoim ulubionym autorem jest Wiktor Suworow ? Zajrzyj więc tutaj. Wiktor Suworow pokaże Ci swój życiory. Wiktor Suworow i jego ksiązki.

» Tom Clancy

Tom Clancy - pisarz doskonały. Książki Tom Clancy. Biografia. Czy Twoim ulubionym autorem jest Tom Clancy ? Zajrzyj więc tutaj. Tom Clancy pokaże Ci swój życiory. Tom Clancy i jego ksiązki.

» Robert Ludlum

Robert Ludlum - pisarz doskonały. Książki Robert Ludlum. Biografia. Czy Twoim ulubionym autorem jest Robert Ludlum ? Zajrzyj więc tutaj. Robert Ludlum pokaże Ci swój życiory. Robert Ludlum i jego ksiązki.

» Patricia Cornwell

Patricia Cornwell - pisarz doskonały. Książki Patricia Cornwell. Biografia. Czy Twoim ulubionym autorem jest Patricia Cornwell ? Zajrzyj więc tutaj. Patricia Cornwell pokaże Ci swój życiory. Patricia Cornwell i jego ksiązki.

» Ken Follett

Ken Follett - pisarz doskonały. Książki Ken Follett. Biografia. Czy Twoim ulubionym autorem jest Ken Follett ? Zajrzyj więc tutaj. Ken Follett pokaże Ci swój życiory. Ken Follett i jego ksiązki.

» John Grisham

John Grisham - pisarz doskonały. Książki John Grisham. Biografia. Czy Twoim ulubionym autorem jest John Grisham ? Zajrzyj więc tutaj. John Grisham pokaże Ci swój życiory. John Grisham i jego ksiązki.

» Joanna Chmielewska

Joanna Chmielewska - pisarka doskonała. Książki Joanna Chmielewska. Biografia. Czy Twoim ulubionym autorem jest Joanna Chmielewska ? Zajrzyj więc tutaj. Joanna Chmielewska pokaże Ci swój życiory. Joanna Chmielewska i jego ksiązki.

» Harlan Coben

Harlan Coben - pisarz doskonały. Książki Harlan Coben. Biografia. Czy Twoim ulubionym autorem jest Harlan Coben ? Zajrzyj więc tutaj. Harlan Coben pokaże Ci swój życiory. Harlan Coben i jego ksiązki.

» David Morrell

David Morrell - pisarz doskonały. Książki David Morrell. Biografia. Czy Twoim ulubionym autorem jest David Morrell ? Zajrzyj więc tutaj. David Morrell pokaże Ci swój życiory. David Morrell i jego ksiązki.

» Dan Brown

Dan Brown - pisarz doskonały. Książki Dan Brown. Biografia. Czy Twoim ulubionym autorem jest Dan Brown ? Zajrzyj więc tutaj. Dan Brown pokaże Ci swój życiory. Dan Brown i jego ksiązki.

» nimbus.ncse.pl-Portal o Harrym Potterze

Harry Potter, Ron Weasley i Hermiona Granger oraz ich magiczny świat w Hogwartcie rnRupert Grint, Daniel Radcliffe, Hermiona Granger harry potter 7, harry potter i zakon feniksa

» Romatyzm

Do dzisiaj piękno poezji i prozy romantyzmu zachwyca wszystkich swoją subtelnością, delikatnością i cudownymi metaforami. Dowiedz się interesujących ciekawostek.

» Książki, recenzje, opinie, zapowiedzi

Nowości ze świata książki, recenzje, opinie i zapowiedzi, albumy, kulinaria, fantastyka, poradniki, romanse, kryminały i wiele innych…

» Raistlin Majere

Raistlin Majere - bohater świata DragonLance. Strona poświęcona jednemu z głównych bohaterów serii książek ze świata DragonLance.

» Iliada.pl, -- Księgarnia internetowa -- , Najtańsze książki

Księgarnia internetowa Iliada.pl - Książki po bardzo niskich cenach, a także multimedia, zabawki i inne. Najlepsza księgarnia internetowa w Polsce.

» Harry Potter - czarodzieje hogwart

Harry Potter - informacje o książce, filmie, opis postaci, hogwart, książe półkrwi, czara ognia, zakon feniksa, komnata tajemnic, kamień filozoficzny, więzień z azkabanu

» Cytaty, aforyzmy, sentencje... - myśli i biografie

Aktualizowana na bieżąco kolekcja cytatów, aforyzmów, sentencji... - po prostu wyjątkowych myśli niezwykłych ludzi.

» Cytaty.pl - cytaty, aforyzmy, przysłowia, sentencje, złote myśli...

Cytaty.pl - cytaty, aforyzmy, przysłowia, sentencje łacińskie, złote myśli. Ponad 13000 sentencji w piętnastu kategoriach tematycznych. Prawie 1000 cytatów łacińskich i angielskich. Łatwe wyszukiwanie. Tania i skuteczna reklama w serwisie. Sklep internetowy z programem Carpe Diem - Idealny pomysł na

» Księgarnia Internetowa Nabo.pl - Dostawca Literackich Wrażeń

Księgarnia Internetowa Nabo.pl to dostawca najwspanialszych literackich wrażeń. Znajdziesz tu: encyklopedie, albumy, sensację, kryminały, horror.. Oprócz tego dużo poważnych tematów i nie mniej humoru. Sprawdź nasze specjalne promocje! Zapraszamy!

» e-Books.com.pl – ebooki, e-książki

Miniserwis publikacji elektronicznych. Książki elektroniczne, e-booki, e-książki polskich i zagranicznych autorów. Do czytania na palmtopach i smartfonach.