Literatura

» Figury retoryczne

Czym byłaby dzisiejsza poezja, gdyby nie zawierała środków stylistycznych - bajecznych metafor, kolorowych epitetów, pomysłowych metonimii, wymyślnych porównań i rozbudowanych synekdoch. Niektórzy traktują je jako nocny koszmar przeciętnego ucznia, inni zaś wielbią je jak ponad wszystko, napawając się pięknem rodzimego języka i głębią wersowanego tekstu. Koniecznie przekrocz gościnne progi naszej Skarbnicy i przekonaj się o tym, jak niesamowite możliwości ma Polszczyzna i jak wspaniale możesz ubrać swoją wypowiedź w elementy, które odkryli już przed tysiącami laty antyczni uczeni i filozofowie.

» Wybrane streszczenia lektur

Książkomania może okazać się bardzo przydatna dla uczniów przygotowujących się do testów gimnazjalnych, zamieszczone tu streszczenia lektur szkolnych pozwolą przypomnieć sobie treść książek. Witryna zawiera również artykuły o książkach i wszystkim tym, co z nim związane, czyli recenzje najciekawszych książek, wiadomości o gatunkach literackich oraz epokach literackich. W zakładce Aktualności zamieszczamy informacje o tym, co piszczy w świecie literackim. Różnorodność artykułów na ksiazkomania.yum.pl sprawia, że każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie, czy to uczeń szukający opracowania lektur czy znawca literatury.

» Szybka nauka

Szybkie czytanie może znacznie przyspieszyć proces uczenia się. mimo wręcz oszałamiającego tempa można czytać z pełnym zrozumieniem i zapamiętywać.

» Rozwód i alimenty

Prawo rodzinne to rozstrzyga często trudne spory, napełnione emocjami, żalem i bólem. Nasze ebooki wyjaśnią Ci niektóre zasady, którymi kierują się sądy rodzinne.