Hodowle psów

» Hodowla psów Brzeg

Zora to prywatna hodowla psów rasowych z rodowodami i bez. Szczenięta od chwili wyjścia na świat przebywają w otoczeniu wraz matką . Nasze szczenięta dorastają w otoczeniu naszych dzieci dzięki czemu są przytulne i przyjazne człowiekowi. Oczywiście są od małego szkolone co do utrzymania czystości i załatwiania potrzeb fizjologicznych . Wszystkie nasze szczenięta mają własne książeczki zdrowia - są odrobaczane i szczepione na życzenie. Pieski jak widać na zdjęciach są bardzo zadbane i śliczne. Zapraszamy wszystkich na naszą stronę internetową gdzie możecie zobaczyć galerię naszych piesków.

» Czechosłowackie Wilczaki z Peronówki

Z Peronówki to pierwsza i od lat najbardziej utytułowana polska hodowla Czechosłowackich Wilczaków. Bazujemy na najbardziej cenionych czeskich i słowackich liniach. U nas każdy miot jest unikalny (nie stosujemy hodowli taśmowej), a dzięki temu cenny dla rasy. Pary hodowlane nie są dobierane na podstawie zdjęć i często niezasłużonych tytułów, ale na podstawie rzeczywistej wartości i jakości psów - nas nie można zmylić ślicznymi tytulikami i podrasowanymi osiągnięciami. Dzięki temu psy z naszej hodowli wyróżniają się zarówno charakterem jak i eksterierem, dzięki czemu zostały docenione przez czołowych hodowców oraz specjalistycznych sędziów tej rasy i święcą sukcesy na ringach w całej Europie. Dla nas pies to żyjąca istota, a nie maszynka do wygrywania wystaw i materiał genetyczny. Dlatego wilczaki od nas mają być w pierwszym rzędzie kochanymi i kochającymi domownikami: nie sprzedajemy psów do hodowli kojcowych, nie współpracujemy z rozmnażalniami i "profesjonalnymi" biznesmenami. Zapraszamy wyłącznie fanów tej rasy gotowych pokochać wilczaki tak mocno jak my...

» Wilczaki

Hodowla Wilczaków - Cwane Wilki są to wilczaki pochodzenia Czechosłowackiego(Vlcak), według klasyfikacji zalicza się jej do psów pasterskich zaganiających. Zapraszam do oglądnięcia fotografii znajdujących się na stronie cwanewilki.pl, jednocześnie zachęcając do kupna tych cudownych psów. Każdy Wilczak posiada swój rodowód, możliwy odbiór szczeniąt tylko po wcześniejszym kontakcie. Krótki rys historyczny W 1955r. w Czechosłowacji przeprowadzono eksperyment, skrzyżowanie owczarka niemieckiego z wilkiem karpackim. Eksperyment wykazał, że może zostać wyhodowane potomstwo psa i wilczycy oraz wilka i suki. Przytłaczająca większość szczeniąt z tych parzeń posiadała genetyczne podstawy do kontynuacji hodowli. W roku 1965, po zakończeniu eksperymentu opracowano plan hodowli nowej rasy. Polegał on na kombinowaniu cech użytkowych wilka i psa. W roku 1982 Czechosłowacki Wilczakzostał uznany przez Komitet Generalny Stowarzyszenia Hodowców w Czechosłowacji za rasę narodową. kilka podstawowych cech charakteryzujących Wilczaka Pies o silnej budowie, powyżej średniego wzrostu. Kształtem ciała, ruchem, strukturą włosa, kolorem sierści i maską przypomina wilka. Wymiary: Długość ciała : Wysokość w kłębie = 10 : 9 Długość kufy : Długość czaszki = 1 : 1,5 Temperament Wilczaków: Żywy, bardzo aktywny, wytrzymały, posłuszny, szybko reagujący, nieustraszony i odważny. Swojemu właścicielowi okazuje nadzwyczajną wierność. Odporny na trudne warunki pogodowe. Wszechstronny.