Historia

» Starożytność

Znajdziesz tutaj szczegółową charakterystykę epoki starożytnej. Składają się na nią streszczenia i opracowania wszystkich lektur dotyczących antyku: Iliada, Odyseja, Antygona, Król Edyp, pieśni Horacego. Najwięcej miejsca poświęcono mitologii greckiej i rzymskiej oraz streszczeniom mitów, np. mit o Dedalu i Ikarze, mit o Fedrze, mit o Feniksie, mit o Heraklesie, mit o Labdakidach, mit o narodzinach świata, mit o Narcyzie, mit o Niobe, mit o Orfeuszu i Eurydyce itd. W sposób szczegółowy dokonano także omówienia najważniejszych ksiąg Starego i Nowego Testamentu: Księga Hioba, Księga Wyjścia, Księga Psalmów, Księga Rodzaju, Księga Koheleta, Pieśń nad Pieśniami, Ewangelie, Przypowieści, Dzieje Apostolskie, Listy Apostolskie oraz Apokalipsa św. Jana. Na stronie: starozytnosc.info znajdują się także biografie wielu antycznych twórców, np. Homer, Horacy, Sofokles. Warto zajrzeć także do słownika kultury antycznej: http://starozytnosc.info/slownik-kultury-antycznej, do którego stale dodajemy nowe zagadnienia.

» Titanic

Czy jest ktoś kto nie zna historii Titanica? Bez wątpienia jest to najbardziej znany statek pasażerski wszech czasów. Miał być niezatapialny... jednak los chciał inaczej. Pokładano w nim ogromne nadzieje, miał przez wiele lat kursować na trasie z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych. Miał pobijać wszelkie rekordy... Tym czasem jego pierwszy rej stał się zarazem rejsem ostatnim... jakże tragicznym. Warto zagłębić się w historię Titanica. Zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią tej strony... Strona www.titanic.cba.pl na za zadanie przedstawić tobie czyli jej czytelnikowi prawdziwą historię tego niezwykłego statku którego pierwszy a zarazem ostatni rejs przeszedł do historii. Ze strony dowiesz się co było przyczyną katastrofy. Co stało się ze starszym jak i zarówno młodszym bratem Titanica po jego historycznej katastrofie na Atlantyku. Jak wpłynęło to na losy świat? Pod twoje skrzydła przekazuje także kilka niezwykłych filmów dokumentalnych oraz ciekawą galerię. Na stronie są także do pobrania tapety na twój pulpit ze scenami z filmu Titanic jak i zarówno te które przedstawiają rzeczywistość. Zapraszam!!!

» Muzyka pop

Interesujesz muzyką? Wykonujesz ją lub tworzysz? muzyka.oryginalne.net to niepodważalne źrodło wiedzy o muzyce, jej historii, zasadach i ważnych postaciach.

» Nauki socjologiczne

Społeczeństwo to naprawdę fascynujący organizm. Rządzą nim pewne nieprzekreślane prawa, ktorych obserwacja pozwala często na wyciąganie daleko idących wniosków. www.ludzie.kontynent.info

» Encyklopedia historyczna

Jeżeli pasjonujesz się historią, fascynują Cię dzieje świata oraz ich chronologia to zapraszamy na hostoria.skarbek.info - kompedium historyczne dla każdego!

» BIOGRAFIE II WOJNY ŚWIATOWEJ

Historie dowódców, żołnierzy, polityków bezpośrednio związanych z II wojną światową. Dużo ciekawostek, interesujące artykuły.

» Książki historyczne

Książki historyczne oraz naukowe. Największa dzieła najbardziej znanych mistrzów gatunku. Książki historyczne przygodowe oraz książki do nauki - wszystkie zawsze warte poczytania. Setki pozycji w naszych zbiorach. Zapraszamy

» HISTORIA STAROŻYTNA : Rzym, Egipt, Grecja, Mezopotamia - HISTURION.PL

Historia Starożytna w zasięgu myszki ! Historia Grecji, Egiptu, Rzymu i wiele, wiele więcej. Wejdź !

» Starozytne Cywilizacje, kultury antyczne, starozytnosc, ludy, starożytne, starożytni

Starozytne Cywilizacje, kultury antyczne, starozytnosc, starożytność, starożytne ludy. Wszystko o grekach, persach, fenicjanach, inkach, aztekach, majach, olmekach i innych cywilizacjach.