Ginekolog

» PRYWATNY GABINET GINEKOLOGICZNY DR N. MED. ANNA BARBARA KLUZ-KOWAL

Ginekolog-położnik Anna Kluz-Kowal przewodzi gabinetem w Białymstoku, czynnym w godzinach 15:30 - 17:30 w poniedziałki, środy, czwartki również soboty. Doktor Anna Kluz-Kowal jest też pracownikiem Kliniki Ginekologii i Onkologii Ginekologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego oraz Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego. Obsługuje konsultacje również diagnozuje schorzenia ginekologiczne. Kieruje pacjentki na badania, takie jak USG ciąży również USG piersi, cytologia, HT, mammografia, posiewy. Leczy zaburzenia miesiączkowania i zaburzenia hormonalne. Prowadzi ciążę również realizuje operacje chirurgiczne. Dane na witrynie internetowej.

» Ginekolog Bielsko

Planujesz ciążę a co z tym się wiąże wykonanie szeregu badań? Zapraszamy do naszego gabinetu ginekologicznego w Bielsku. Konsultacja lekarska obejmuje rozpoznanie i diagnostykę schorzeń z zakresu ginekologii ogólnej. Dodatkowo oferujemy również możliwość konsultacji profesorskich zakresu endokrynologii ginekologicznej oraz położnictwa. Wykonujemy USG dopochwowe, USG piersi, USG położnicze, cytologię ginekologiczną, cytologię LBC oraz badania prenatalne między 11 a 12 tygodniem ciąży wykrywające wady płodu. Specjalizujemy się także w leczeniu niepłodności. Zapraszamy, już dziś umów się na wizytę.

» Niebezpieczne infekcje dla ciąży

Wiedza na temat zdrowia intymnego jest niezbędna. W szczególności dla kobiet, które planują ciąże, starają się o dziecko czy też odliczają dni do porodu. Ciąża infekcje to obszerny temat. Podstawą jest umiejętność rozpoznawania wszelkich infekcji w obrębie narządów płciowych i szybkie reagowanie w celu uniknięcia powikłań. Przygotowując się do ciąży należy pamiętać, aby skonsultować się ze swoim ginekologiem i wykluczyć ewentualne stany zapalne w obrębie dróg rodnych. Infekcja pochwy jest istotnym czynnikiem, wpływającym na powodzenie zapłodnienia. Bardzo często to właśnie infekcja ogranicza prawdopodobieństwo skutecznego zapłodnienia i zaistnienia ciąży. Ostra, nieleczona infekcja sromu i pochwy może przejść w przewlekłą postać lub doprowadzić do zakażenia szyjki macicy, endometrium jajowodów i jajników oraz dolnego odcinka układu moczowego. Niesie to za sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Przewlekłe lub nawracające stany zapalane w obrębie narządów miednicy mniejszej mogą prowadzić do uszkodzenia jajowodów lub powstania ropni, co z kolei zwiększa ryzyko niepłodności. Jeśli podczas badania ginekologicznego zostanie stwierdzone zakażenie drożdżakowe lub bakteryjne, to najlepszym rozwiązaniem jest odłożenie starań o potomstwo do czasu całkowitego wyleczenia. Leczenie może trwać nawet kilka miesięcy. Celem terapii jest nie tylko eliminacja infekcji, ale również podniesienie odporności organizmu kobiety na choroby okolic intymnych. W czasie leczenie takich objawów jak pieczenie pochwy czy uplawy zaleca się stosowanie preparatu takiego jak żel do higieny intymnej. Płyn do higieny intymnej powinien pochodzić z apteki, gdyż większość żeli do higieny intymnej dostępnych w supermarketach zawiera alergizujące substancje pomocnicze.