Biologia

» Ból i zawroty głowy

Ewidentnie zdajesz sobie rozprawę, że wigor w naszym życiu to niezmiernie ważny przymiot, który porusza wszystką jednostkę żyjącą. Wskazane jest zatem być świadomym bieżącego, co tak na prawdę nam może dolegać. www.o-wszystkim.pl stworzona została zamysłem oddania cennych nowości ze świata medycyny oraz zaleceń leczniczych. Już teraz możesz zostać poinformowanym, jak zdekonspirować bez liku przypadłości i jak skutecznie postępować w wielu przypadkach. Być może dręczą Cię bóle głowy i frapujesz się jak z tym wojować? Odpowiedź na to pytanie oraz sporo odmiennych odnajdziesz korzystając właśnie z owego serwisu.

» Biometria

Strona biometria.waw.pl to blog opisujący tę nową dziedzinę nauki, jaką jest biometria, czyli nauka łącząca w sobie biologię, matematykę oraz antropologię. Biometria nie jest niczym innym jak pomiarem żywej osoby. Cecha biometryczna natomiast to taka cecha, która jest unikalna dla każdej osoby, np.: linie papilarne palca, siatkówka oka, czy też podpis odręczny. Na blogu poświęconemu biometrii można dowiedzieć się, jakie inne cechy są naszymi cechami biometrycznymi oraz gdzie wykorzystywane są nasze cechy biometryczne oraz, że pierwsze użycie biometrii miało miejsce 31 tysięcy lat temu i do tej pory odkrywa się nowe cechy biometryczne człowieka.

» Serwis Mikrobiologiczny

Serwis Mikrobiologiczny jest serwisem internetowym poświęconym mikrobiologii. Stale aktualizowany jest bogatym źródłem najświeższych informacji ze świata nauki, dotyczących wszelkich aspektów działalności drobnoustrojów. W występującym dziale - opracowania, można skorzystać z prezentacji multimedialnych poświęconych różnym aspektom biologii, w szczególności mikrobiologii. Serwis wzbogacony jest o Forum Mikrobiologiczne, jako platformę do ułatwionej komunikacji pomiędzy zainteresowanymi różnymi aspektami związanymi z bakteriami. Zarówno na poziomie uczniowskim/hobbystycznym, jak i dla studentów i pracowników różnych laboratoriów mikrobiologicznych. Inną ciekawą odsłoną serwisu jest Katalog BiolMed, w którym można znaleźć odnośniki do stron uczelni w Polsce związanych z prowadzeniem zajęć na kierunkach przyrodniczych, odnośniki do stron prywatnych poświęconych różnym aspektom biologii. Nie bez znaczenia jest również zebranie w jednym miejscu laboratoriów diagnostycznych, z uwzględnieniem podziału na lokalizację i firm zajmujących się wyposażaniem tychże podmiotów...

» Biotechnologia

Serwis biotechnologia ma na celu przybliżenie użytkowników obrazu biotechnologii. Na serwisie wiele interesujących artykułów i ciekawostek z zakresu biotechnologii.

» Drzewa

Drzewa - grupa roślin, do której zaliczają się największe rośliny lądowe. Nie jest taksonem, grupuje tylko organizmy roślinne podobne morfologicznie i funkcjonalnie. Wiele drzew charakteryzuje się długowiecznością.