Bałtyk

» Wyspa Bornholm

Współcześnie odchodzi się powoli od spędzania urlopu leżąc tzw. plackiem na plaży w zatłoczonych kurortach. Morze, niebo, piaszczysta plaża są dobre, ale jedynie na kilka razy – później się nudzą. Urlopowicze szukają miejsc oryginalnych, przyciągających swoim urokiem i zachęcających do bliższego zapoznania się z nim. Takim miejscem jest właśnie duńska wyspa Bornholm. Oprócz plaż piaszczystych i skalistych, na których można się poopalać znajdziesz tutaj również mnóstwo atrakcji: zabytki, starodawne budowle, muzea, majestatyczność przyrody, lokalna kuchnia, windsurfing, kolarstwo, wycieczki. 45 tysięcy mieszkańców Bornholmu zadba o to, żebyś poczuł się komfortowo.

» Pomorze Zachodnie

Zachodnia część wybrzeża naszego Bałtyku to najczęstszy kierunek wakacyjnych wyjazdów mieszkańców województwa dolnośląskiego oraz lubuskiego. Pomorze Zachodnie bogate jest w malutkie turystyczne miejscowości w pięknymi, szerokimi, piaszczystymi plażami. Należy dodać, że jeśli tylko dopisuje pogoda to plażami pełnymi wczasowiczów. Oprócz pięknych plaż nie brakuje tutaj również innych atrakcji. Do najbardziej znanych miejsc odwiedzanych przez turystów w tej części Polski należą na pewno Międzyzdroje ze swoją słynną Aleją Gwiazd oraz nie mniej słynnym Muzeum Figur Woskowych, w tym niewielkim miasteczku możemy również zwiedzić oceanarium. Międzyzdroje są dobrym punktem wypadowym w znajdujący się w okolicy Woliński Park Narodowy, w którym zobaczyć można między innymi Jezioro Turkusowe. Obowiązkowym punktem zwiedzania okolicy jest również rezerwat żubrów. Liczba atrakcji turystycznych na Pomorzu Zachodnim jest naprawdę bardzo duża. Należy do nich na przykład przejażdżka kolejką wąskotorową, która kursuje na trasie Gryfice-Pogorzelica, zatrzymując się po drodze w Niechorzu, Rewalu i Trzęsaczu. Będą w Niechorzu koniecznie trzeba obejrzeć okolicę z latarni morskiej, a w Trzęsaczu zobaczyć ruiny gotyckiego kościoła.

» Ustka kwatery

Noclegi nad morzem w komfortowych warunkach. Ustka - informacje o mieście i okolicy. Turystyka, rekreacja, imprezy sezonowe. Przystępne ceny.