Mieszkanie we Lwowie

Zapraszam wszystkich do skorzystania z oferty noclegu we Lwowie w bardzo dobrych warunkach.

Mieszkanie do wynajęcia w centrum Lwowa, 3 min. spacerem od Opery Lwowskiej.

Do wynajęcia przede wszystkim na weekendy oraz wakacje.

Mieszkanie jednopokojowe : kuchnia, łazienka, toaleta.

Dla podróżujących samochodem możliwość bezpiecznego parkowania.
Zapraszam wszystkich do skorzystania z oferty noclegu we Lwowie w bardzo dobrych warunkach.

Mieszkanie do wynajęcia w centrum Lwowa, 3 min. spacerem od Opery Lwowskiej.

Do wynajęcia przede wszystkim na weekendy oraz wakacje.

Mieszkanie jednopokojowe : kuchnia, łazienka, toaleta.

Dla podróżujących samochodem możliwość bezpiecznego parkowania.

Lwów,

Założony w 1. poł. XIII w. przez Daniela Halickiego (1201-1264), nazwany Lwowem na cześć jego syna Lwa. Pierwotnie gród warowny strzegący Rusi Halicko-Wołyńskiej od stale grożących najazdów ze strony Złotej Ordy. Z uwagi na położenie na szlakach handlowych stał się ważnym ośrodkiem politycznym i gospodarczym księstwa.

W 1349 w wyniku zbrojnej wyprawy Kazimierza Wielkiego przeciwko Rusi Halicko-Wołyńskiej Lwów wraz z Haliczem, Chełmem, Brześciem i Włodzimierzem włączony został do Polski. W 1356 otrzymał prawo magdeburskie i nieco później przywilej korzystania z dwutygodniowego prawa składu, co dało miastu zdecydowanie uprzywilejowaną pozycję w handlu czarnomorskim. W XVI w. uzyskał uprawnienia wystawiania swoich delegatów na sejm.

W 1658 otrzymał prawa szlacheckie, co oznaczało, że nobilitowani mieszczanie mogli dalej wykonywać swój zawód bez obawy utraty szlachectwa. Miasto szybko rozwijało się i pod koniec XVI w. stało się jednym z najbogatszych w Rzeczpospolitej. We Lwowie obok Polaków, Rusinów i Żydów mieszkało wielu Ormian, z reguły niemal całkowicie spolonizowanych, zajmujących się głównie handlem. W 1661 powstała Akademia Lwowska.


Lokalizacja wpisu


Wpisy o podobnej tematyce

Brak wpisów o podobnej tematyce


TAGI

zapraszam, skorzystania, oferty, noclegu, lwowie, bardzo, wynajęcia, centrum, wynajęcia, weekendy, podróżujących, samochodem, bezpiecznego, skorzystania, oferty, noclegu, lwowie, bardzo, wynajęcia, centrum, wynajęcia, weekendy, podróżujących, samochodem, bezpiecznego, nazwany, cześć, stale, strony, położenie, szlakach, stał, ośrodkiem, gospodarczym, wyprawy, kazimierza, wielkiego, lwów, prawo, przywilej, korzystania, prawa, miastu, zdecydowanie, handlu, uprawnienia, prawa, wykonywać, zawód, miasto, szybko, koniec, lwowie, zajmujących, głównie, powstała, akademia,

logo REGION

NAJNOWSZY NUMER

Wojna w Gruzji

Ukraińska studentka pojechała odwiedzić narzeczonego w Gruzji. Nie spodziewała się, że zastanie ten kraj w stanie wojny... Rozmawiała: Beata Steć. Na prośbę rozmówców imiona i nazwiska bohaterów wywiadu zostały zmienione.

Jak założyć firmę w Niemczech?

Zanim rozpoczniesz działalność gospodarczą w Niemczech, warto zaznajomić się z niemieckimi przepisami normującymi te kwestie. Podstawowe znaczenie dla zakładających firmę w Niemczech ma ustawa o działalności gospodarczej z 21 czerwca 1869, kilkukrotnie nowelizowana Gewerbeordnung.

Europo – Yes, we can!

Kampania wyborcza Baracka Obamy naznaczona była obecnością dwóch kluczowych słów: zmiana oraz przywództwo. Biorąc pod uwagę polityczny i ekonomiczny obraz dzisiejszego świata, który według wielu zbliżył się niebezpiecznie do stanu „śmierci klinicznej”, zmiana na stanowisku prezydenta USA była (...)

Cudotwórcy?

„W polityce cała sztuka polega na tym, żeby mieć dobre oczy i umieć wykorzystać ślepotę innych” - Emil Zola. Polityk jest swojego rodzaju towarem, dlatego i on potrzebuje odpowiedniej reklamy. Kampania polityczna jest w obecnych czasach bardzo podobna do kampanii reklamowej. Jak wygrać wybory dobrze wiedzą zarówno Obama, jak i Tusk. Komentatorzy uważają, iż tegoroczna kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych przypominała polskie wybory sprzed roku.