Reklama


kabbala.pl - Nauka Kabba³y

W ¿yciu ka¿dego cz³owieka nadchodzi taki moment, kiedy orientuje siê, ¿e wszystkie otaczaj±ce go rzeczy i zdarzenia nie maj± ju¿ dla niego takiej warto¶ci jak kiedy¶. Traci zapa³ do awansowania na kolejne bardziej odpowiedzialne stanowiska czy pomna¿ania swojego maj±tku. To, co tej pory sprawia³o mu wielk± rado¶æ, teraz staje siê obowi±zkiem. Powoli zaczyna byæ nieszczê¶liwy. Niby wszystko jest w porz±dku, wspania³a rodzina, dom, kariera, znajomi, ale jednak co¶ wewn±trz ci±gle jest niespokojne. Co¶ nie pozwala zatrzymaæ siê i po wielkim trudzie "zdobywania", cieszyæ siê tym, co ma.

Zaczyna szukaæ dalej. Zmienia pracê, reorganizuje swoje ¿ycie, przeprowadza siê, oddala siê od rodziny, wyje¿d¿a za granicê... ale nie mo¿na uciec od siebie. I w koñcu, po wielu trudach, orientuje siê, ¿e tego, czego szuka, nie jest w stanie znale¼æ w ¶wiecie materialnym. Wszystko zdaje siê byæ bez sensu i nie widzi niczego, czym móg³by z niezmienn± rado¶ci± zajmowaæ siê do koñca ¿ycia. Po raz pierwszy od bardzo d³ugiego czasu pojawia siê w nim pytanie - jaki jest sens mojego istnienia?

W takim momencie cz³owiek czêsto siêga po ró¿ne ksi±¿ki zwi±zane z duchowo¶ci±. Zaczyna poszukiwania. Poznaje ró¿ne systemy wierzeñ i doktryn filozoficznych. Wiele z nich odrzuca po pierwszych stronach, a niektóre zapewniaj± mu sens ¿ycia na wiele lat.

Tak jak ka¿dy cz³owiek jest inny, tak dla ka¿dego zosta³a przygotowana inna droga. Ka¿dy z nas ma inn± misjê do wype³nienia. Co innego musimy osi±gn±æ, dokonaæ, zmieniæ. B³êdem by³oby powiedzenie, ¿e okre¶lone podej¶cie duchowe jest na tyle uniwersalne, ¿e teraz, w tym momencie powinno byæ przedstawione ka¿demu i ka¿dy dziêki niemu osi±gnie wszystkie odpowiedzi swoje pytania. To, co dla jednego stanie siê istot± istnienia, dla drugiego bêdzie pust± filozofi±. I choæ dróg jest wiele, wszystkie prowadz± do jednego celu - odkrycia istoty naszego istnienia, odnalezienia naszego Stwórcy.

Dzisiaj oddajemy w wasze rêce stronê przybli¿aj±c± jedn± z takich dróg. Stronê o m±dro¶ci Kaba³y, o tym, kim jeste¶my, o tym kto nas stworzy³ i w jakim celu. Nie jest to kolejna abstrakcyjna doktryna bazuj±ca na wytworach czyjej¶ wyobra¼ni czy ezoteryka. Nie jest to te¿ religia. Je¿eli chcieliby¶my wyt³umaczyæ czym jest prawdziwa Kaba³a, mo¿emy zrobiæ nastêpuj±ce porównanie: nauka, ma siê tak do filozofii, jak Kaba³a do religii. Czyli innymi s³owy jest to nauka o ¶wiatach duchowych. I tak samo jak w ziemskich naukach obowi±zuj± regu³y badania, do¶wiadczenia i dowodu, tak równie¿ w Kabale wszystko, co poznaje uczeñ kabalista, zobowi±zany jest do¶wiadczyæ w sobie. Nie tylko nauczyæ siê z m±drej ksi±¿ki i przyswoiæ materia³, ale odczuæ poznawane tak realnie, jak realnie odczuwa ciep³o p³omienia ¶wiecy. I w ten sposób przybli¿yæ siê o krok do poznania Stwórcy.

U wielu z was pewnie w tym momencie pojawia siê pytanie - Czy Kaba³a jest dla mnie? Na to pytanie nie jestem w stanie udzieliæ wam odpowiedzi, ale pos³uguj±c siê s³owami jednego z kabalistów, przytoczê nastêpuj±c± opowie¶æ:

"Kiedy¶ przyszed³ uczeñ do mistrza i spyta³:
- Mistrzu. Jest tyle ró¿nych szkó³ kabalistycznych i wielu innych mistrzów uczy tej nauki. Sk±d mam wiedzieæ, która bêdzie odpowiednia? Dlaczego mam zostaæ w³a¶nie Twoim uczniem?
Mistrz odpowiedzia³:
- Je¿eli taka jest wola twoja jeszcze dzisiaj wyjed¼ i szukaj. Serce twoje powie ci, kto jest twoim mistrzem."

I z jednej strony Kaba³a jest nauk± dla wszystkich szczerze pragn±cych j± poznaæ. Z drugiej, nie ka¿dy od razu odczuje potrzebê jej zg³êbiania. Niektórzy mog± odnale¼æ siebie w m±dro¶ci tao, buddyzmu czy innych wschodnich wierzeñ. I bardzo dobrze. Je¿eli tam prowadzi ich serce, to znaczy, ¿e to jest ich ¶cie¿ka. Nie jest wa¿ne jak± drog± poznaje siê Stwórcê, o ile jest ona prawdziwa i realnie przybli¿a do zrozumienia zamys³u stworzenia.
Kilka s³ów o stronie

Prawdziwych tekstów kabalistycznych przet³umaczonych na jêzyk polski jest bardzo niewiele. Wiêkszo¶æ publikacji o tytule Kaba³a, które znajdziecie w ksiêgarniach, bêdzie opisywa³a magiczne praktyki, przepowiadanie przysz³o¶ci lub uk³adanie kart. Jest to b³êdne podej¶cie, które mo¿e bardzo zmyliæ i odwie¶æ od prawdziwej drogi zagubionych poszukiwaczy prawdy.

Stronê t± bêdziemy rozwijaæ i powiêkszaæ w miarê potrzeby. Bêd± siê tu pojawia³y zarówno teksty ¼ród³owe jak i interpretacje oraz artyku³y omawiaj±ce jaki¶ temat. Dla tych, którzy po raz pierwszy zetknêli siê z Kaba³± przygotowali¶my t³umaczenia kilku artyku³ów dla pocz±tkuj±cych. Stopniowo bêdziemy siê starali zamieszczaæ tak¿e testy ¼ród³owe znanych kabalistów. Je¿eli w trakcie lektury pojawi± siê u was pytania lub fragmenty jakiego¶ tekstu bêd± niezrozumia³e, napiszcie do nas, w miarê mo¿liwo¶ci postaramy siê nakierowaæ na odpowied¼ lub opublikowaæ tekst interpretuj±cy dan± czê¶æ zagadnienia.

Mi³ej i owocnej lektury.


Lokalizacja wpisu


Wpisy o podobnej tematyce

Brak wpisów o podobnej tematyce


TAGI

cz³owieka, rzeczy, zdarzenia, warto¶ci, kolejne, odpowiedzialne, stanowiska, pomna¿ania, pory, wewn±trz, pozwala, zatrzymaæ, wielkim, cieszyæ, szukaæ, zmienia, przeprowadza, znale¼æ, ¶wiecie, bardzo, czasu, pojawia, pytanie, cz³owiek, siêga, ksi±¿ki, zwi±zane, systemy, wiele, wiele, cz³owiek, przygotowana, musimy, okre¶lone, podej¶cie, duchowe, powinno, przedstawione, dróg, prowadz±, istoty, oddajemy, rêce, stronê, stronê, stworzy³, bazuj±ca, wyobra¼ni, wyt³umaczyæ, nastêpuj±ce, nauka, samo, ziemskich, naukach, do¶wiadczenia, do¶wiadczyæ, nauczyæ, m±drej, ksi±¿ki, ciep³o, sposób, przybli¿yæ, krok, poznania, pojawia, pytanie, pytanie, udzieliæ, s³owami, szkó³, serce, powie, strony, nauk±, potrzebê, siebie, bardzo, prowadzi, drog±, przybli¿a, zrozumienia, s³ów, przet³umaczonych, jêzyk, polski, bardzo, publikacji, znajdziecie, przysz³o¶ci, uk³adanie, bardzo, prawdziwej, drogi, poszukiwaczy, bêdziemy, rozwijaæ, miarê, teksty, artyku³y, zetknêli, przygotowali¶my, t³umaczenia, artyku³ów, bêdziemy, zamieszczaæ, testy, znanych, lektury, pytania, miarê, mo¿liwo¶ci, tekst, czê¶æ, owocnej,

logo REGION

NAJNOWSZY NUMER

Zabija rak nie diagnoza

Dziêki poradom w gabinetach lekarskich oraz kampaniom w mediach i badaniom przesiewowym, ro¶nie ¶wiadomo¶æ kobiet, dotycz±ca nowotworów piersi. Onkolodzy jednak apeluj±, ¿e wci±¿ za ma³o pañ poddaje siê odpowiednim badaniom. Statystyki ci±gle martwi±: rak piersi to najczêstsza onkologiczna przyczyna zgonów kobiet. Szacuje siê, ¿e co roku u 12 tysiêcy Polek wykrywa siê ten rodzaj nowotworu. Prawie po³owa pañ z tej grupy umiera. Niestety za pó¼no zg³osi³y siê do lekarza i rak by³ ju¿ w znacznym stopniu zaawansowania. Dlatego tak istotne jest wykonanie badañ w odpowiednim czasie.

SKY TOWER symbol Wroc³awia

Sky Tower to wysoka na 258 metrów konstrukcja. Budynek bêdzie mia³ 56 piêter i zajmie powierzchniê 27 367 m2. To kompleks, w którego sk³ad wejdzie 10 budynków. Inwestorem jest Leszek Czarnecki, wroc³awski biznesmen, cz³owiek, któremu do osi±gniêcia najwy¿szego wymiaru luksusu pozosta³ chyba ju¿ tylko lot w kosmos. Podobno wszystko robi z wyj±tkow± dok³adno¶ci±; jak siê to prze³o¿y na rzeczywisto¶æ, zobaczymy. Choæ wroc³awskie przedsiêbiorstwa ró¿nie sobie radz± na gie³dzie, to z trudnej sytuacji wychodz± obronn± rêk±. Jak firma LC Corp, która debiutowa³a na rynku gie³dowym w 2007 roku. Obecnie zajmuje siê budow± drapacza chmur, która jak na razie przebiega zgodnie z planem.

Mafia ma siê dobrze

W czerwcu 2000 roku, w imieniu pani Danuty M. Gaszewskiej i swoim z³o¿y³em zawiadomienie w Prokuraturze Rejonowej w Zgorzelcu, ujawniaj±c dzia³alno¶æ mafii paliwowej oraz wniosek o podjêcie przeciwko niej ¶ledztwa. W ci±gu kilkunastu nastêpnych dni z zawiadamiaj±cego o przestêpstwie i pokrzywdzonego sta³em siê podejrzanym i w koñcu oskar¿onym. Pani Gaszewska, w imieniu której wyst±pi³em, doczeka³a siê kilkunastu ¶ledztw i kilku wyroków skazuj±cych. Od maja 2002 roku przez okres ponad 4 lat by³em ¶cigany listem goñczym, równie¿ miêdzynarodowym. Kilkakrotnie podjêto próby pozbawienia mnie ¿ycia. Podobny los spotka³ pani± Gaszewsk±.

Kamyk w "ogrodzie niezgody"

Podpisana w tym samym czasie polsko-amerykañska umowa o tarczy antyrakietowej w ocenie Warszawy zwiêkszy poziom bezpieczeñstwa tak krajowego, jak i regionalnego. G³osy p³yn±ce z Berlina w wiêkszo¶ci wyra¿aj± obawê ponownego nakrêcenia "spirali zbrojeñ" i krytycznie odnosz± siê do amerykañskiego projektu.